Czy warto wstawiać pojedyncze implanty?

Czasami można się spotkać z twierdzeniem, że chirurg stomatolog bemowo potrzebny jest dopiero osobom o naprawdę poważnych brakach w uzębieniu oraz zazwyczaj w podeszłym wieku, kiedy implanty są rozwiązaniem zastępującym całą sztuczną szczękę. W takich przypadkach chirurg stomatolog Warszawa wstawia Kika implantów, po czym rozpina pomiędzy nimi mosty koron, co zmniejsza koszty inwestycji i jest rozwiązaniem optymalnym. Co prawda taka opcja jest naprawdę dobra i poleca, ale jest to tylko jedna opcja z wielu, przypadek bardzo szczegółowy. W rzeczywistości najlepiej jest reagować implantem od razu na każdy brak zęba. Nawet pojedynczego.

Bak zęba

Może się wydawać, że brak jednego zęba to żadna tragedia, nawet jeśli jest to ząb strategiczny, czyli ząb trzonowy lub któryś z dobrze widocznych zębów przednich. W takim przypadku bowiem już zaczynają się rozwijać patologiczne procesy związane z nieprawidłową budową łuków zębowych.

Zazwyczaj największym problemem przy braku pojedynczego zęba jest zachwianie struktury podparcia w łuku zębowym. Innymi słowy, chodzi tutaj po prostu o rozstawienie zębów wobec siebie i o wzajemne odpychanie się. Taki układ sprawia, że każdy ząb wraz z każdym korzeniem ma swoje miejsce i nie przesuwa się. Kiedy jednego zęba brakuje, pojawiają się nowe przestrzenie i kiedy na zęby działają duże siły, a działają one codziennie, dochodzi do najpierw niewielkich, a potem coraz większych migracji zębów. Luka w uzębieniu potrafi zniknąć, co jednak nie jest dobrą wiadomością, ponieważ wszystkie inne zęby są wtedy poprzestawiane i zgryz jest zaburzony.

Problem może być bardziej poważny, ponieważ niejeden chirurg stomatolog Warszawa odbudowuje wyrostek zębowy zanikający z powodu braku nawet tylko jednego zęba, ale mimo wszystko jest to ryzyko mniejsze.

Add a Comment