Ortodoncja odmładza

 

            Osoby dorosłe bardzo często wzbraniają się przed podjęciem leczenia ortodontycznego. Nawet jeśli jest ono bardzo mocno wskazane z ogólnych względów medycznych, nie tylko z uwagi na stan zębów. Takie osoby obawiają się przede wszystkim o oszpecenie, ośmieszeni i o swój status społeczny, co w dzisiejszych czasach jest już nie do końca poważne, ale strach rzadko opiera się na w pełni racjonalnych przesłankach. Warto jest w dyskusji z takimi osobami podnosić fakt, iż leczenie ortodontyczne jest w stanie wizualnie odmłodzić twarz osoby, która się mu podda.

Hollywoodzki uśmiech

            Nawet jeśli w trakcie leczenia ortodontycznego trzeba się zgodzić na pewne straty wizerunkowe, chociaż ortodonta bemowo jest w stanie zaproponować rozwiązania w bardzo dużym stopniu eliminujące widoczność aparatu, to p zakończeniu leczenia efekt wizualny jest bardziej niż oczywisty. Pacjent uzyskuje prosty, w pełni prawidłowy uśmiech, który jest też bardziej odporny na przebarwienia, osadzanie się kamienia oraz wszystkie inne typowe problemy zębów, które wpływają na ich obraz w oczach osób trzecich. Co więcej, efekt ten może się przełożyć na całą twarz.

Korekcja wady

            Nasze zęby nie są tylko elementem schowanym w ustach, który nie ma na nic wpływu, póki ich nie otworzymy. Zęby są elementem kości szczęki, które odpowiadają za układ całej twarzy, za nasze rysy. Można to dobitnie zauważyć u osób z wadą rozwoju szczęki dolnej, które mają wyraźnie cofnięte brody. Korekcja budowy łuku zębowego przekłada się na korekcję rysów twarzy, doprowadzenie ich do pozycji bliższych ideałowi, a także do prawidłowego rozpięcia skóry, nawet jeśli brzmi to nie najlepiej. Bardziej foremna twarz z naciągniętą skórą oznacza momentalne odjęcie nam nawet dwóch dekad z życia. Oczywiście tylko w sposób wizualny.

Add a Comment