Przed próchnicą można się uchronić

Chociaż próchnice w naszym kraju ma niemal każdy, nie jest to choroba, na którą bylibyśmy skazani. W dużej mierze winni jesteśmy za nią my sami, ponieważ w nieodpowiedni sposób dbamy o higienę jamy ustnej. Za krótko myjemy zęby, robimy to nieprawidłowo, używamy złej pasty lub regularnie zdarza nam się zapomnieć o szczotkowaniu. Problem niestety mają też osoby dobrze dbające o higienę jamy ustnej, ponieważ w ich przypadku najczęściej wizyty u dentysty są rzadkością, a są one konieczne, by naprawdę poradzić sobie z czynnikami ryzyka rozwoju próchnicy.

Pęknięcia szkliwa

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w zębach występują naturalne pęknięcia oraz nierówności, które nie są wynikiem urazu czy choroby. Jest to po prostu właściwość szkliwa zębów, która jest niestety bardzo niebezpieczna, ponieważ w takich miejscach osiadają bakterie i rozpoczynają proces niszczenia zęba. Trzeba i można z tym walczyć. Dobry dentysta Bemowo jest w stanie w specjalny sposób wygładzać powierzchnie zębów tak, by wszystkie bruzdy znikały, a te głębsze, które się takiemu procesowi nie poddadzą, można skutecznie zamykać. Jeśli ten proces przeprowadza się regularnie, co najmniej raz na pół roku, możliwe jest skuteczne powstrzymanie rozwoju próchnicy.

Usuwanie kamienia

Ogromnie ważne jest też usuwanie kamienia nazębnego, które dentysta Bemowo jest w stanie przeprowadzić zupełnie bezboleśnie. Kamień nazębny to stwardniała płytka nazębna, która gromadzi pod sobą bakterie i umożliwia im zupełnie nieskrępowany rozwój, co skutkuje uszkodzeniem tkanek zęba. Rozwija się po prostu próchnica. By temu zapobiec, konieczne jest regularne usuwanie kamienia, jeśli powstaje, co zazwyczaj profilaktycznie robi się raz na około sześć miesięcy. Można to robić częściej lub rzadziej w ramach potrzeb.

Add a Comment